streda, októbra 25, 2006

Sprejeri = frajeri ?

Ten otaznik na konci je tam naschval. Milujem ked robia v telke rozhovor zo sprejermi, kde sa chlapčiska s kapucami na hlave obhajujú adrenalínom a umením. Obyčajný vandalizmus maskovaný za pochybný životný štýl. Chce se mi blejt Admirále.

Prišlo mi to na um dnes, keď som cestoval po meste a naozaj bol problém nájsť budovu, kde by sa nenachadzal nejaký ten skurvený tag (pardon). A to nevravím, že niektoré električky vyzerajú znútra, ako kraslice z pomocnej školy. Je to škaredé a je mi z toho blivno. Ano som zaujatý a škatulkovanie je mi odporné, nie všetci sú takí. Ale oplácam rovnakou mincou. Sprejeri, writeri sami seba škatulkujú do tých dobrých, coolových, štýlových, jediných pravdivých, idúcich proti prúdu a pritom majú v hlave jednu poloprázdnu škatuľu plnú sprejov a počúvajú Kontrafakt. Aj ja si občas pustím, rytmy sa mi páčia a na textoch sa zabavím.

A adrenalin? Mám alternatívu decká. Vyhlidnite si niekde v meste nejakého vyholeného bezkrkáča, pribehnite k nemu a stúhnite jednu poza ucho. A bežte. Adrenalín na hladine troch policajných hliadok za prdelou, zaručený.

Preto vravím všetci za jedného jeden za všetkých, alebo "ked sa rúbe les lietajú triesky" a to jedno percento, ktorí robia naozaj krásne obrazky (rozumej kvalitné graffity), by som kľudne obetoval, aby sme mali čisté ulice.

Spejeri = frajeri ? ...ehm odpoviem tak aby pochopili = KOKOTI

P.S.
A ďalší na rade budú vylepovači letákov...

P.S.S.
A nech raz načapem niekoho s fixou vo výťahu, ruky mu polámem. Každého pol roka ho musíme vymalovať a potom mesiac čuchať nevyvetrané farby laky.

8 Comments:

At 9:12 PM, Blogger Pecosita said...

aky nasraty armin.len im daj, kaaamo ;)!!!

 
At 2:12 PM, Blogger Armin Tseng said...

vrrr >:I

 
At 4:25 PM, Blogger Nick said...

Armin ruleeeez :)

 
At 7:46 PM, Anonymous Anonymný said...

ale niektori celkom pekne maluju...

 
At 7:43 PM, Blogger Armin Tseng said...

Germusa: Neda sa nez suhlasit.

 
At 8:50 AM, Blogger slonica said...

Ano, tieto posledné príspevky sú trefné :D. Nech si dajú viagru chalaniská sprayerské a prestanú robiť somariny :D

 
At 8:34 PM, Anonymous Anonymný said...

Podla mna su graffiti super,ale len tie kvalitne,je dost ludi co to robia na takej urovni,ze su to pecky, mrzi ma, ze po prichode trhu vytvoreneho pre ne, zacali spolocnosti vyrabajuce spreje s kampanou na rozsyrenie predaja a snazili sa opradit graffiti cool imageom a deti, ktore sa dostanu k informaciom z tichto pramenou neuvedomelo carbu nekvalitne carbance vsade mozne, co je najhorsie aj cez kvalitne graffiti a myslia si, ze to robia spravne, lebo to tak videli v telke....

 
At 1:22 PM, Blogger Unknown said...

a ešte ani len ten sprostý tag nevedia pekný urobiť

 

Zverejnenie komentára

<< Home