pondelok, júla 10, 2006

Go-go rowdies

Piatočná prechádzka mestom ma potešila. Neviem či to bolo tým, že po dlhej dobe som sa seriózne promenádoval a nesedel naložený v krčme pred flaškou, ale potešilo ma, že to tam celkom žije. Fičí tam fiesta a Staré Mesto konečne nevyzerá, ako po výbuchu atómovej pumy.

Najväčší úspech u publika majú určite go-go tanečníčky. Pre tých čo ich nevideli, tak sú to barbínky v skromných oblečkoch s "ideálnymi postavami", voskovým úsmevom, veľkým príčeskom a šikovnými riťkami, ktorých spévádza na smrť znudený týpek s veľkým rádiom a žuvačkou. A ten púšta pesničky, na ktoré kočky tancujú a snažia sa aspoň trochu rozhýbať sterilné sloveské publikum. Peklo! Naozaj im nezávidím, hudba je strašne po tichu a oni tancujú v kruhu kamennych xichtov. Neviem či je absencia živelnosti spôsobená teplom, či sa hanbíme, alebo sú Slováci naozaj takí suchari. Priznám sa, že ja som bol v dostatočnej vzdialenosti, aby som sa nestal obeťou občasných výpadov za účelom dostať do kruhu niekoho z davu. Ale vlnil som sa, bolo to milé a kopírujúc perifériu kružnice som babám aspoň zatlieskal.

Ďalší pomerne vídaný jav sú grupy anglánov pravidelne rozosiate na každom rohu, prípadne obťažujúcich sochu Napoleona. Okrem štýlových dresov s menom na chrbte, ich poznáte podľa výraznej hladiny zvuku, ktorý vydávajú a 20 centimetrovej sliny, ktorá im skoro pernamentne visí z ľavého kútka úst. Ano, Slovenky sú krásne a ja sa im chudákom nedivím, že chodia sem vizuálne onanovať. V čase kedy som sa producíroval uličkami boli ešte celkom kľudní (po prvom - druhom pive). Ja totiž nemám rád hlučných ľudí. Vleče sa to so mnou od malička a jednoducho s tým mám problém a dokáže ma to celkom s prehľadom vytočiť. Preto keď vidím podobnú grupu o tri hoďky neskôr, tak padám kade ľahšie. Nadrbaných, spievajúcich rowdies naozaj nemusím. Ale tento piatok bol vínimkou. Pristavil som sa a s úsmevom som sledoval hlúčik, kde sa to mlelo. Lietali poháre a tak. Naší Slovenskí borci s vyholenými hlavami, zásterami z podniku a anglickým slovníkom obsahujúcim dve slová "common boys" v počte tri, hnali päsťami dezorientovanú anglickú jedenástnku v počte asi 6-7. Pocit satisfakcie a zároveň pocit, že Bratislava má konečne čo turistom ponúknuť.

Asi o 20-minút som sa ocitol na hlavnej stanici, ktorá celá smrdela šťankami ako ten najhorší hajzel...

11 Comments:

At 10:55 AM, Anonymous Anonymný said...

Go-go & rowdies - jsem nadšený! A co šlapky, taky máte? Já tady u nás nemůžu ani vyjít na ulici, abych do nějaké nevrazil...

 
At 11:01 AM, Blogger Armin Tseng said...

Sivere: tie sa nastastie pohybuju iba na periferiach mesta a chvalabohu do centra moc nelezu :)

 
At 6:14 PM, Blogger Pecosita said...

presne aj ja som konstatovala, ze slovaci su asi fakt suchari...ja som bola v meste vo stvrtok a tiez sa tam co to dialo, a slovac nic. no, skoda...:)

 
At 9:58 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecosita: POdla mna Slovaci sa zabavat vedia, len ten impulz ktory ich "vyhecuje" musi byt dost silny. To ze sa pred nimi niekto vlni este neznamena za sa pripoja (na rozdiel od napr. juzanov).

 
At 10:10 PM, Blogger Pecosita said...

armin: hm, no jo, to je pravda....:) normalne uznavam :D

 
At 10:47 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecosita: Krasny priklad mi vravela kamaratka, ktora bola na semester n Taliansku, ze tam o 4 rano zacal na ulici niekto spievat a do 10 minut uz ich spievalo 7. Mozno trochu extremny priklad, ale vypovednu hodnotu ma :))

 
At 11:51 AM, Anonymous Anonymný said...

detičky, vy sa už asi neviete zabávať... musíme vás to asi naučiť
:D)

 
At 10:29 PM, Blogger Armin Tseng said...

germuska: bude mi ctou! :))

 
At 11:43 PM, Blogger Pecosita said...

presne pre toto sa citim na juhu ako doma, aj ked, je pravda, ze neviem, ako dlho by mi to vydrzalo. naozaj mi tu ale chyba troska viac spontannosti. nemas nejau na sklade?

 
At 5:51 PM, Blogger Nick said...

Slovaci sa boja, co nahodou povie ten druhi, co ked ich nahodou niekto uvidi ... no a co boha :) tak sa nikam nedostaneme :) uplne s tebou suhlasim Armin :) aj o tych anglanoch, no des a hroza...

 
At 9:03 PM, Blogger karamelka said...

mesto ma mnoho podob:)
ja mam najradsej tu po dazdi, ked je vyludneno a mesiac presvita pomedzi stare schatrale stavby

 

Zverejnenie komentára

<< Home