nedeľa, júna 18, 2006

Události komentáre (deň 2.)

Naše invetigatívne spravodajstvo ako prvé na Slovensku v relácii Cedidlo, prinieslo na televízne obrazovky povolebnú debatu lídrov všetkých šiestich politických subjektov, ktoré získali vo včerajších parlamentných voľbách nad 5% hlasov.

Hneď v úvode živého vstupu pristúpil bývalý premiér Dzurinda k predsedovi SMER-u a pred obejektívami kamier sa mu ospravedlnil za nedávne výroky: "populista a kokot" načo pán Fico reagoval priateľským potlapkaním po ramene a úprimným decentným úsmevom. "Prepáč mi tú facku Miki, bolo to zákerne" dodal. V tomto momente sa odpálila jedna naša kamera a vysielanie sa s technických na minútu prerušilo. Do tohoto vstupu sa chcel vložiť ešte aj pán Mečiar, ktorého záhadne svrbeli hánky, ale bol dvojhlasne poslaný rátať percentá. "Bude ti stačiť osem prstíkov Vladino", dodal škodoradostným posmeškom na perách predseda SNS pán Slota.

Povolebná rétorika zúčastnených strán rapídne stratila na intenzite z pred dvoch týždňov, kedy lietaly facky, guľky a stoličky a v podstate všetci lídri sa JEDNOZNAČNE zhodli na tom, že treba násjť zhodu. Politickú. V duchu tejto metafory sa vo veľmi príjemnej a uvoľnejej atmosfére niesol zbytok relácie, kedy v podstate všetci povedali všetko a nikto sa nedozvedel nič. Druhá jednoznačná a zamietavá zhoda bola na podpásovú otázku našeho moderátora, adresovanú všektým: "Myslíte, že vaša terajšia rétorika nieje príliš zdržanlivá?" "A kto vlastne vymyslel pravicu, ľavicu a stred? Veď to je pokrytecké škatuľkovanie!" výrazným hlasom dodal líder KDH pán Hrušovský a všetci ostatní súhlasne, synchrónne, hmkajúc a zamyslene hlavou prikyvovali tomuto významnému výroku dňa. Jediní, ktorí nekývali bol pán Bugár, ktorý nerozumel cudziemu slovíčku "pokrytecké" a pán Slota, ktorý nerozumel ničomu a s hromživým výkrikom "vy farizeji" pozval Bugára na pivo.

Z odkazom "everything is possible" sa lúči Armin Tseng.

16 Comments:

At 2:25 PM, Blogger Jara Hribiková said...

armin,
myslím, že tak nejako to bude v skutočnosti vyzerať teraz po voľbách. Aj tí, čo do seba udierali a strieľali po sebe, smrdeli si navzájom, teraz spolu polezú do postele...

 
At 2:30 PM, Blogger Armin Tseng said...

Lepsi kusok korytka, ako ziadne...
Ale ukaze cas...

 
At 2:42 PM, Blogger Unknown said...

vratnik z STV volit nebol, preco? pred kamerami sa politici hadali sko psy, po skonceni relacie si pred budovou dali francuzaky na rozlucku. vsetko je to jedna banda.

 
At 8:38 PM, Blogger Pecosita said...

grcak.

 
At 9:45 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecosita: Tak teraz som vyplaseny...dufam ze to nie na nase spravodajstvo...

 
At 1:21 PM, Blogger Pecosita said...

skor na niektore fejsy na politickej scene ;)

 
At 1:21 PM, Blogger Pecosita said...

nevplasuj sa zbytocne ;)

 
At 1:33 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecosita: OK, uz som kludny! :)

 
At 4:10 PM, Blogger Pecosita said...

nechcela som ta rozrusit ;) alebo ano?

 
At 4:28 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecosita: Ac povahy velice flegmatickej, tak nachylny na kritiku. No to neviem ci si chcela :))

 
At 4:38 PM, Blogger Pecosita said...

vies ako, my zeny vraj nevieme, co chceme (aj ked realita ma cim dalej tym viac rpesviedca, ze rpave chlapi to nevedeia).
urcite som ta nechcela kritizovat :) ale to, co sa tu deje momentalne mi fakt zdviha zaludok a nie len to ;) takze grcak, ale isto nie z teba :) to veru nenenene

 
At 5:42 PM, Blogger Armin Tseng said...

Definovat co clovek chce je dost tazke a od pohlavia to velmi nezalezi, teda ak neratam zeny. Tam je to priam impossible! :))
Co sa tyka politiky, tak ma to az tak nebere, temperament som chvalabohu nechal v azii:). Staci len dufat, ze nam nechaju aspon vylizat kotytko...

 
At 6:21 PM, Blogger Pecosita said...

co je to kotytko?
no, ja dost casto viem, co chcem, som divna? :D

 
At 7:11 PM, Blogger Armin Tseng said...

Pecoista: Ehm...korytko...
Ano si :))

 
At 7:27 PM, Blogger Pecosita said...

tssss. bud trochu citlivy, nie? kurnik...aj ty si, aj tyyyyy :P

 
At 3:46 AM, Anonymous Anonymný said...

potreba za provjeriti:)

 

Zverejnenie komentára

<< Home